Prantsusmaa: liikmesriikide erimeelsused õõnestavad euroala ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euro sümboliga kott.
Euro sümboliga kott. Autor/allikas: Francois Lenoir/Reuters/Scanpix

Euroala riikide süvenevad erimeelsused majanduspoliitika vallas on jätkusuutmatud ja õõnestavad rahaliitu, ütles Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire reedel.

"Euroalal ei ole piisavalt solidaarsust," lausus Le Maire ajakirjanikele Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Maailmapanga kevadkohtumise kõrvalt.

"Majanduslike lõhede kasv liikmesriikides ei ole pikas plaanis jätkusuutlik ja võib päädida ühisvaluuta projekti kadumisega," hoiatas Prantsuse rahandusminister.

"Tugeva eelarvega riigid peavad rohkem investeerima," ärgitas Le Maire.

Sama sõnumi edastas reedel ka IMF, mis ärgitas Saksamaad suurendama eelarvekulutusi aeglustuva majandus- ja palgakasvu toetamiseks.

"Need, kellel on vahendeid, ei peaks varuma raha aastateks ja aastateks, lubades kasvul nõrgeneda," ütles Prantsuse minister. Ta lisas, et selle asemel peaksid valitsused investeerima uutesse projektidesse ja innovatsiooni, et euroalal saaks olla rohkem koostööd ja solidaarsust.

Le Maire märkis ka, et globaalne majanduse aeglustumine on tuntav ja murettekitav, ning ta kutsus riike valmistuma kollektiivseks vastuseks.

Euroopas võiks vastus võtta Le Maire'i välja käidud kasvupaketi kuju, mis näeb ette kulutuste suurendamist riikidele, millel on selle jaoks fiskaalset ruumi.

Riigid nagu Prantsusmaa peaksid aga läbi viima majandusreforme ja rahaasju korrastama, sõnas Prantsuse minister, kelle sõnul tahab Pariis seda teha meetmetega, mis annavad tulemusi.

Le Maire ütles, et valitsus näeb selgelt Prantsuse majanduslikke nõrkusi. "Ma loodan, et igal euroala liikmel on sama tarkus ja selgus. Kui mitte, siis ei saa ühist tulevikku olla."

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: