Väike-Maarjas toimus naiskodukaitse juhtide esimene öörännak ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Naiskodukatse juhtide öörännakul pidi ka kannatanule esmaabi osutama.
Naiskodukatse juhtide öörännakul pidi ka kannatanule esmaabi osutama. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Esimest korda naiskodukaitse Viru ringkonna eestvedamisel korraldatud organisatsiooni juhtide öörännakul saavutas 11 naiskonna seas parima punktiskoori Kaitseliidu peastaap.

Võidukasse võistkonda kuulusid Airi Tooming, Helen Allas ja Sälli Hinrikus. Kolme peale kokku nopiti rajalt ülesandeid täites 112,5 punkti.

Naiskodukaitse Viru ringkonna esinaine Lea Matusorg tänas oma sõnavõtus kõiki korraldajaid ja abilisi ning eelkõige avaldas ta tunnustust kõigile osalejatele. "Meil on koormusmatkad, Scoutsrännakud jne, aga midagi sellist, mis otseselt organisatsiooni juhtidele on suunatud – seda meil varem polnud. Aitäh idee algatajale Anneli Mikiverile ja kõigile osalejatele ja usun, et sellest uuest ettevõtmisest saab traditsioon," sõnas Matusorg.

Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming jagas samuti sooje sõnu idee algatamise ja hea korralduse eest. "Hea, kui sellised mõtted ja ettepanekud organisatsioonis liiguvad altpoolt üles. Oli väga vahva kogemus," kiitis Tooming.

Teise koha said 107,5 punktiga Alutaguse naised Jelena Nesterova, Olga Sustrova ja Jekaterina Tihhomirova. Kolmas pjedestaalikoht kuulus Järvamaa naistele Maili Antonsile, Siret Niinepuule ja Vivika Barnabasile skooriga 101,5 punkti.

27 kilomeetri pikkuse kuue ja poole tunnise kontrollajaga öörännaku lõpetasid kõik 11 rajale läinud naiskonda. Rajal olnud kümnes kontrollpunktis tuli tunda automaadi AK-4 hingeelu, lasta täpsust õhkrelvast, tunda morset, Naiskodukaitse OleValmis! äppi ja Eesti triibuseeliku mustreid, rakendada oma esmaabiteadmisi ja teha palju muud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: