Energia avastuskeskuses sai Eesti energiatootmise ajalugu näituseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Eesti Energia

Energia avastuskeskuses Tallinnas avanes lastele püsinäitus "Meie energia lugu", kus saab kogeda, kuidas põlevkivist, prügist ja tuulest tuli toas põlema hakkab. Lapsevanematel on põhjust ette lugeda ka juuresolevaid selgitusi, vastasel juhul lahkuvad lapsed keskusest õnnelikena, kuid teadmata, mis on elekter ja kus seda tehakse.

Põlevkivi paneb toaakendes tule põlema. Energia avastuskeskuses võivad lapsed vändata ja vajutada nuppudele ja neil on oma armastatumad väntamise ja vajutamise kohad. Ent nad oskavad vaid mõistatada, mis on kõige selle mõte, sest selgitused on kirjas objektide kõrval.

Eesti Energia 80. sünnipäeva puhul avatud püsinäitus "Meie energia lugu" tutvustab meie praegusi peamisi energiaallikaid lastele, kes pole veel füüsikatundigi külastanud. Energia avastuskeskuse teadusjuht Aare Baumer ütleb aga, et temale on poisipõlvest saati lubatud tuumaenergiat. Energiastrateegia muudatused võtavad aega.

"Vähemasti kui mina koolis käisin, siis lubati, et termotuumaenergia on umbes 30-40 aasta kaugusel. Ja ma pidin ikka üsna vanaks saama, kui ma avastasin, et termotuumaenergia lubadusi lükatakse edasi teadurite elu, praktilise eluea ja grandirahade perioodi arvelt. Me justnagu oleme termotuum energia juures, aga sinna kuulub veel triljon ja 25 aastat," on Baumer skeptiline.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: