Väike-Maarja öös rändasid naised ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ööl vastu laupäeva toimus Väike-Maarjas esimene naiskodukaitse juhtide öörännak. 11 kolmeliikmelist võistkonda pidid lahendama kõikvõimalikke ülesandeid, kus tuli nii esmaabi anda kui morsetähestikku tunda.

Võistluse idee autori ja peakohtuniku, naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaise Anneli Mikiveri sõnul oli võistlusmoment öörännakul koosrändamise boonuseks.

"Tähtis on osavõtt! Võtame seda mõnusa rännakuna ja võistlus on seal viimane asi," ütles Mikiver.

Miks aga rännak just öösel peab toimuma, on kindla põhjusega.

"Minu meelest tulevad kõige paremad mõtted alati öösel metsas. Et leida seal seda uut jõudu, omavahel arutada, sest metsas tulevad sellised jutud, mida kunagi laua taga ei tule," põhjendas Mikiver.

Öörännakul tuli näidata oskusi muuhulgas ka esmaabi andmises.

6,5-tunnise kontrollajaga võistluse lõpu eel oli vaja saada üle rännakuväsimusest ja leida täherägastikust võistluspaigale iseloomulikke sõnu.

Peastaabi järel ja Järvamaa naiskonna ees teise koha saanud Alutaguse naiskond jõudis finišisse kella poole kolme ajal öösel. Lüganuse jaoskonna esinaine Jelena Nesterova tõstis kümnest kontrollpunktist esile kahte.

"Kõik meeldis tegelikult, aga eriti meeldis see, kuidas me pidime torni otsa ronima ja panema kokku torude otsad ja kõike seda aja peale. Tegelikult ma ise kardan kõrgust, et väga hea, et see oli öösel. Ja ka morset sai meelde tuletada," ütles Alutaguse võistkonna liige Jelena Nesterova.

Kõik naiskodukaitse juhtide esimest öörännakut alustanud 11 naiskonda jõudsid ilusti lõpuni.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: