Euroopa Parlament kinnitas uutele autodele ranged ohutusnõuded ({{commentsTotal}})

Autod parklas.
Autod parklas. Autor/allikas: ERR

Euroopa Parlamendis teisipäeval heaks kiidetud eeskirjade kohaselt peavad uued autod alates 2022. aasta maist olema varustatud ohutusfunktsioonidega nagu intelligentne kiirusekontroll ja hädapidurdussüsteem.

Kõikidesse uutesse sõidukitesse tuleb edaspidi paigaldada järgmised ohutussüsteemid: intelligentne kiirusekontrolli süsteem, juhi unisuse ja tähelepanu hajumise eest hoiatamise süsteem, hädapidurdustuli, tagurdamise abisüsteem ja sündmuste salvesti. Samuti peab olema tagatud alkoluku paigaldamise võimalus, teatas Euroopa Parlamendi pressiteenistus.

"Intelligentne kiirusekontrolli süsteem võib vähendada liiklussurmasid 20 protsendi võrra. Tegemist ei ole kiiruse piirajaga. Süsteem teavitab juhti kiiruse ületamisest, kogudes infot kiiruspiirangute kohta kaartidelt ja liiklusmärkidelt. See muudab liiklemise ohutumaks ja aitab juhtidel vältida liiklustrahve," ütles raportöör Roza Thun.

Uutele sõiduautodele ja kaubikutele muutub samuti kohustuslikuks hädapidurdussüsteem, mis on juba kohustuslik bussides ja veokites, ja hädaolukorras sõiduraja hoidmise süsteem.

Enamik tehnoloogiaid muutuvad kohustuslikuks uutele turustatavatele sõidukite mudelitele 2022. aasta mais ja eksisteerivatele mudelitele 2024. aasta mais, seisab pressiteates.

Veokid ja bussid peavad olema varustatud süsteemidega, mille abil saab tuvastada sõiduki esiosa või külgede läheduses asuvaid jalakäijaid ja jalgrattureid, ja juhte ohust hoiatada või kokkupõrget vältida.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: