Narva ja Narva-Jõesuu liinil ei mahu kohalikud turiste täis tasuta bussidesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Narva linnavalitsus esitas Ida-Viru ühistranspordikeskusele taotluse suurendada bussiliinide number 31 ja 123 väljumisi, kuna reisijaid on rohkem kui kohti, ühistranspordikeskuse hinnangul on probleem tasuta sõitu kasutavate turistide rohkuses.

Narva linnavalitsus juhtis ühistranspordikeskuse tähelepanu sellele, et kõnealused liinid on pühade ajal ülekoormatud, vahendas ERR-i venekeelne portaal.

Ida-Viru ühistranspordikeskuse juht Heiki Luts ütles, et probleemi lahendamisega tegeletakse. Tema sõnul on kaalumisel mitu võimalust ning praegu ei soovinud ta neid kommenteerida.

"Mai keskpaigaks mõtleme midagi välja," lubas Luts.

Tema sõnul ei ole probleem selles, et Narva või Narva-Jõesuu elanikud oleksid hakanud sagedamini ühistransporti kasutama. Tegelikult on piirkonda tulnud hoopis rohkem Vene turismigruppe, kes kasutavad tasuta bussisõiduvõimalust ning kohalikele enam kohti ei jätku.

Seadus ei luba piirata tasuta sõidu õigust kohaliku elanikkonnaga, seepärast üritatakse murele lahendus leida koostöös Meresuu ja Nooruse spaahotellide esindajatega.

Narva-Jõesuu linnapea Maksim Ilin kahtles selles, et suvel õnnestuks bussiliini number 31 väljumiste arvu Narva ja Narva-Jõesuu vahel suurendada. Ta loodab, et turistide vooluga aitavad toime tulla taksod.

Ilin lisas, et lähiajal läheb liinile buss number 33, mis sõidab Narva-Jõesuu ja Sillamäe vahel viis korda päevas.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: