Riigikaitseõpe annab noortele ülevaate riigi toimimisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: EKJ

1. jalaväebrigaadi aastapäeval said Tapa sõjaväelinnakuga tutvuda noored, kes õpivad gümnaasiumis riigikaitset.

Tapale oli 1. jalaväebrigaadi 102. sünnipäevale kutsutud lisaks kohalikele lasteaialastele ka 15 Eesti kooli gümnasistid, kellele õpetatakse riigikaitset. Koolivaheajal kaugelt Tapale tulemine tasus end ära nii neil, kes ei pea aega teenima, kui ka neil, kellel see kohustus ees seisab.

Konstantin Rõžikov loodab, et kaiteväes saab ta täiustada õptud eesti keelt ja ta loodab seal teha ära autojuhieksam. "Kuulsin siin täna oma kõrvaga, kuidas Narvast pärit ajateenijad suhtlesid vabalt eesti ja vene keeles. Nad ütlesid, et õppisid siin ära eesti keele, kuna kaitseväes on palju eestlasi, kellega suhelda. Nii saab enda keeleoskust arendada ja sellest oleks tulevikus palju kasu," ütles kohtlajärvelane.

Ka ise koolides riigikaitset õpetanud 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus ütles, et sõjaväe rolli selgitamine on vaid üks osa tundide sisust. Brigaadiülema sõnul pole riigikaitse õpetamise eesmärk kasvatada noortest militariste, vaid selgitada õppetöö kaudu riigi toimimist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: