Laupäeval toimub avatud kalasadamate päev ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Avatud kalasadamate päev Pärnumaal Japsi sadamas 2018. aastal.
Avatud kalasadamate päev Pärnumaal Japsi sadamas 2018. aastal. Autor/allikas: Maaeluministeerium

Kalandust ja kalasadamate igapäevaelu tutvustavad 22 sadamat üle Eesti. Külastajad saavad avatud kalasadamate päeval kaasa osta ja maitsta värsket kala ja kalatooteid ning osa võtta meelelahutuslikust kogupereüritusest.

Sadamate tegevused kestavad kella 8–14 ja Igal sadamal on oma programm ja tegevust on kogu perele. Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad; kohapeal saab osaleda käsitöö- ja õpitubades ja käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja muusikalised kollektiivid ning lastele toimuvad kalaõpitoad, virtuaalreaalsus, teadusteater ja õngekoolitused.

Harjumaalt ja Tallinnast osalevad Ristna, Leppneeme ja Tallinna Kalasadam; Hiiumaalt Roograhu ja Tärkma; Läänemaalt Dirhami ja Topu; Peipsist Kolkja, Räpina ja Varnja; Pärnumaalt Lindi, Võiste, Japsi kai ja Pärnu Fishing Village Kaluriküla; Saaremaalt Nasva, Mõntu ja Ringsu (Ruhnu); Virumaalt Võsu, Toila ja Eisma ning Võrtsjärve piirkonnast Jõesuu ja Valma sadamad.

Avatud kalasadamate päeva esindusüritus toimub Läänemaal Dirhami kalasadamas ja saab alguse kell 8. Ürituse ametlik osa toimub kell 11, mil külalisi tervitavad korraldajate ja Maaeluministeeriumi esindajad. Pärast tervitusi esineb ansambel Winny Puhh. Päeva jooksul valmistavad kalakokad Vladislav ja Kaarel Koržets erinevaid kohalikke kalatoite ja toimub palju muud.

Mida sadamad külastajatele pakuvad, saab lähemalt tutvuda ürituse kodulehel www.avatudsadamad.ee.

Üritust korraldavad maaeluministeerium ja kalanduse teabekeskus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: