Avatud kalasadamate päeva külastas 28 000 kalasõpra ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Maaeluministeerium

Laupäeval avasid kõigile huvilistele oma uksed 22 kalasadamat. Ilus ilm ning võimalus kalade ja kalandusega lähemalt tutvust teha meelitas kohale rekordarvu inimesi. Tee sadamasse leidis 28 000 inimest.

Sadamates olid kohal kalateadlased ja kalakokad. Kohapeal sai osaleda käsitöö- ja õpitubades ning käia kalakohvikutes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Külastajate meelt lahutasid paadisõidud ja muusikalised kollektiivid ning lastele toimusid kala õpitoad, teadusteater ja õngekoolitused. Kõik selleks, et inimesed paremini aru saaks, kuidas kala toidulauale jõuab ja kui maitsev ning tervislik võib merelt saadud saak olla.

Kalanduse teabekeskuse kalandusspetsialist Erko Veltson ütles, et just avatud kalasadamate päeval on kala ülimalt populaarne.

"Jah, aga sellel päeval just, tuleb tunnistada, on populaarne, muidu selliseid inimesi siin ei näe. Aga hea, et sellelgi päeval. Meie eesmärk ongi polulariseerida kala, kalandust ja kalureid. Iga külastaja võiks leida oma kaluri ja suhelda temaga edaspidi, et millal ja kust kala saab," sõnas Veltson.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: