1. jalaväebrigaadi tagalapataljon tähistas sünnipäeva ja sai uue ülema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Esmaspäeval tähistas 1. jalaväebrigaadi tagalapataljon Tapa linnakus oma 102. sünnipäeva. Pidulikul rivistusel andis senine pataljoni ülem kolonelleitnant Janek Zõbin väeosa lipu ning juhtimise üle kolonelleitnant Indrek Lilleorule.

Kolonelleitnant Indrek Lilleorg teenib kaitseväes 1993. aastast ning suurema osa oma teenistusest on ta teeninud erinevatel kohtadel logistikakeskuses (praegune toetuse väejuhatus).

Ta on olnud rühmavanem, tagalapataljoni kompaniiülema abi, erinevate kompaniide ning gruppide ülem. Tema viimane ametikoht toetuse väejuhatuses oli materjaliteenistuse ülema koht. Enne tagalapataljoni ülema ametikohale asumist teenis kolonelleitnant Lilleorg kaitseväe peastaabis.

Kolonelleitnant Lilleorg on osalenud välismissioonil Bosnia ja Hertsegoviinas ning teda on autasustatud mälestusmedaliga "10 aastat taastatud kaitseväge", Kaitseliidu eriteenete medaliga ning logistikakeskuse teenetemärgiga ning kaitseväe pikaajalise teenistuse medaliga.

Kolonelleitnant Janek Zõbin juhtis tagalapataljoni 2016. aasta septembrist ja jätkab teenistust toetuse väejuhatuse tugiteenuste keskuses.

Igapäevaselt on tagalapataljoni ülesanne õpetada ajateenijad välja sõjaaja ülesannete täitmiseks ja tagada 1. jalaväebrigaadi lahinguvõime. Üksus toetab aasta läbi 1. jalaväebrigaadi staapi, kaheksat pataljoni ja kolme üksikkompaniid. Vajadusel abistatakse ka tsiviilsektorit nii tehnika, varustuse kui ka väljaõppega.

Tagalapataljoni eelkäija oli 1. Eesti jalaväepolgu töörood, mis moodustati 27. aprillil 1917. Üksus võttis osa Vabadussõjast ning eksisteeris 1. jalaväerügemendi toetuselemendina kuni 1940. aastani. Tagalapataljon taasasutati 1. jaanuaril 2009 Paldiskis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: