Eesti Krimelte ostis täisosaluse Hispaania keemiafirmas Olivé Química

Keemiafirma Krimelte omandas täisosaluse Hispaania ettevõttes Olivé Química S.A, mis tegeleb silikoonide, hermeetikute ja liimide arendamise ja tootmisega.

"Vastavalt kokkuleppele müüjaga on tehingu hind konfidentsiaalne," kommenteeris Wolf Groupi juhatuse esimees Peeter Tohver BNS-ile.

Tohveri sõnul ei ole kontsernil lähitulevikus plaanis rohkem tootmisüksusi osta. "Fookuses on olemasolevate kaubamärkide tugevdamine, tootearendus ja innovatsioon. Lisaks panustame oma positsiooni tugevdamisele USA-s ja saksakeelsetel turgudel," ütles ta.

Wolf Groupi nime all tegutsevasse kontserni kuuluv Krimelte on Olivé Química suuromanik aastast 2014, mil omandati 75-protsendiline osalus. Eesmärk oli siseneda Hispaania ja Lääne-Euroopa turgudele, tugevdada tooteportfelli ning ekspordigeograafiat.

Krimelte tegevjuhi Puusaagi sõnul on Hispaania tütarettevõttes 100-protsendilise osaluseni jõudmine Krimelte strateegiline samm, et võtta jõulisem positsioon nii Olivé Química turgudel, milleks on Hispaania kõrval ka Portugal, Prantsusmaa, Suurbritannia, kui ka eksporditurgudel enam kui 50 riigis.

Olivé grupis töötab rohkem kui 100 inimest ning eelmisel aastal moodustas ettevõtete konsolideeritud käive ligi 22,5 miljonit eurot eurot.

Wolf Group koondab Krimelte müügi- ja tootmisettevõtteid Eestis ning välismaal. Wolf Groupi tehased asuvad Eestis, Hispaanias ja Venemaal ning müügiüksused Balti riikides, Venemaal, Ukrainas, Rumeenias, Hispaanias, Prantsusmaal, Portugalis ja Ühendkuningriigis.

Krimelte omanikud on võrdselt 25 protsendiga Puusaag, Jaanus Paeväli, Vsevolod Zorin ja Aleksandr Kalinin.

2018. aastal oli Krimelte käive 68,6 miljonit eurot ning puhaskasum 2,7 miljonit eurot, samas kui aasta varem oli müügitulu 71,4 miljonit ning puhaskasum 439 500 eurot. Ettevõttel oli ligi 200 töötajat.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: