Märtsis oli Eesti tööstuse tootjahindade langus üks EL-i suurimaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tootmine.
Tootmine. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Eesti koduturule suunatud tööstustoodangu tootjahinnad langesid märtsis Eurostati metoodika järgi arvestatuna kuuvõrdluses 0,8 protsenti, langus oli Euroopa Liidu (EL) riikide seas üks suurimaid.

Kuuvõrdluses langesid tööstustoodangu tootjahinnad märtsis euroalas 0,1 protsenti, 28 Euroopa Liidu liikmesriigi seas oli kasv aga 0,1 protsenti, selgub Eurostati andmetest.

Kuuvõrdluses oli kasv suurim Kreekas, kus see oli 1,1 protsenti. Järgnesid Luksemburg ja Rumeenia 0,8 protsendiga. Langus oli suurim Taanis 1,6 protsendiga. Järgnesid Küpros ja Eesti, vastavalt 1,2 ja 0,8 protsendiga.

Kuuvõrdluses langesid märtsis energia tootjahinnad euroalas 0,5 protsenti. Kapitalikaupade ja kestvuskaupade tootjahinnad kasvasid 0,1 protsenti ning vahekaupadel 0,2 protsenti. Kulukaupade hinnatase jäi eelmise kuu tasemele.

Aastaga tõusid tööstustoodangu tootjahinnad euroalal 2,9 protsenti ja kogu Euroopa Liidus 3,1 protsenti. Eestis kasvasid tootjahinnad aastaga 2,1 protsendi võrra.

Aastaga kasvasid tööstustoodangu tootjahinnad enim 6,7 protsendiga Rumeenias. Järgnesid Belgia 6,4 protsendiga, Läti 6,1 protsendiga ja Ungari 5,5 protsendiga. Hinnad ei langenud üheski riigis.

Aastavõrdluses kasvasid aprillis energia tootjahinnad euroalas 7,8 protsenti, kapitalikaupadel ja kestvuskaupadel 1,5 protsenti, vahekaupadel 1,3 protsenti ning kulukaupadel 0,1 protsenti.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: