Eesti elanikud käivad välismaal vähem, aga pikemalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lennuk maandumas Tallinna lennuväljal
Lennuk maandumas Tallinna lennuväljal Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tänavu esimeses kvartalis külastasid Eesti elanikud välisriike 730 000 korral, mis eelmise aastaga võrreldes on neli protsenti vähem. Küll aga viibisid juba välismaale läinud Eesti turistid seal varasemast pikemat aega ning kulutasid rohkem raha, selgub Eesti Panga statistikast.

Eestimaalaste reisid Euroopa Liidu riikidesse vähenesid kuus protsenti, sealhulgas külastasid Eesti inimesed Austriat, Leedut ja Poolat viiendiku võrra vähem. Märkimisväärselt sagenesid aga käigud Egiptusesse, Norrasse, Ühendkuningriiki ja Ukrainasse.

Mitmepäevaste reiside arv vähenes neli protsenti ja nende keskmine kestus kasvas nelja ööni. Ühepäevakülastusi oli külastuste üldarvust 15 protsenti, nende arv kahanes kolm protsenti.

Eesti turistid kulutasid esimeses kvartalis välismaal hinnanguliselt 225 miljonit eurot ehk 5 miljonit eurot rohkem kui mullu samal perioodil.

Esimeses kvartalis väisas Eestit ligi miljon välisturisti, mis on neli protsenti vähem kui mullu samal ajal. Soomest saabus 350 000 turisti, mis teeb aasta varasemaga võrreldes seitse protsenti vähem. Teiste Euroopa Liidu elanike reiside arv veidi kasvas: Belgiast tuli 28 protsenti ja Hollandist 20 protsenti rohkem turiste. Venemaa elanikud külastasid Eestit 200 000 korral. See arv vähenes aastaga kuus protsenti ja moodustas turistide külastuste üldarvust viiendiku.

Eestis käinud mitmepäevareisijate arv kahanes esimeses kvartalis möödunud aasta sama perioodiga võrreldes neli protsenti ning nende keskmine külastusaeg oli kolm ööd.

Hinnanguliselt kulutasid välisturistid Eestis esimeses kvartalis 220 miljonit eurot, mida on 5 miljonit eurot vähem kui 2018. aasta esimeses kvartalis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: