Ettevõtja: rahapesuskandaalid pole investorite huvi Eesti vastu vähendanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Rahapesuskandaalid on mõjutanud Eesti panganduse mainet ka välisinvestorite hulgas, kes soovivad senistest rohkem teada, mis meie panganduses toimub ja kas Eestisse on turvaline investeerida, ütles Funderbeami juht Kaidi Ruusalepp. Samas pole investorite huvi Eesti vastu raugenud ja meie ettevõtluskeskkond kannatada saanud.

Üleilmselt kasvuettevõtete investeeringute vahendamisega tegeleva Funderbeami juhi Kaidi Ruusalepa sõnul pole varem kunagi tulnud võimalikele investoritele selgitada, et Eesti majandus- ja ka rahanduskeskkond on riskivaba, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kapital liigub investorilt ettevõttele ja liigub pankade kaudu. Ja liigub välispankadest Eesti pankadesse ja välispangad on hakanud küsima investorite käest, et kas te ikka teate, et kapital investeeritakse Eestisse ja Eestis on praegu teemad seoses rahapesuga. Siis tuleb meil ka teha päris palju selgitustööd, et hoida rahapesuskandaali või rahapesu teemat meist kui ettevõtjatest sõltumatuna," rääkis Funderbeami asutaja ja tegevjuht Kaidi Ruusalepp.

Samas võib Ruusalepp Funderbeami kogemuste põhjal väita, et investorid pole rahapesuskandaali tõttu kapitali paigutamisest Eestisse loobunud.

Ka Kaubandus-Tööstuskojale teadolevalt pole investorid seetõttu Eestit hüljanud. Küll on koja partnerorganisatsioonid Euroopast tundnud huvi Eesti panganduse olukorra vastu. Kuna pangad töötavad Eestis tavapärases rütmis, pole nende skandaalid meie ettevõtlust mõjutanud.

"Ettevõtlussektorit täna õnneks mitte väga. Aga loomulikult kuna pangad on ju iseenest majanduse ja ettevõtluse vereringe, pankadest sõltub majanduses väga palju, siis kahtlemata me vaatame väga tähelepanelikult, mis pankadega seoses toimub ja kuidas see võib mõjutada Eesti ettevõtete rahakaasamise võimalusi välismaalt," sõnas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Eesti Pank on varem tunnistanud, et rahapesuskandaal võib Eestis laenamise kallimaks muuta. Eesti ametkonnad on aga juba mitmeid kordi arutanud mõne aasta eest võõrana tundunud küsimust, kuidas kasvatada usaldust Eesti panganduse vastu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: