Õhutõrjepataljoni ajateenijad lasid Mistrali rakette lendavate sihtmärkide pihta ({{commentsTotal}})

Ligi 200 ajateenijat 1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljonist harjutas teisipäeval Rutjal sihtmärkide pihta laskmist õhutõrjesüsteemist Mistral. Lisaks neile lasid NATO lahingugrupi Ühendkuningriigi üksused oma õhutõrje raketisüsteemi Stormer HVM.

1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljoni ülem major Tanel Lelov selgitas, et tabamiseks oli kõigile Belgia sihtmärgisüsteemi poolt lennutatav Ultima droonlennuk, mida lasti viie ja nelja kilomeetri kauguselt.

Ta lisas, et antud harjutus oli õhutõrjepataljoni ajateenijatest raketipatarei ajateenistuse parimatele meeskondadele kulminatsiooniks, kus eelnevalt omandatud teoreetilised teadmised sai realiseerida lahingraketti lastes.

"Seni on tabamused olnud 100-protsendilised. On tuvastatud küll mõned kitsaskohad, mida väljaõppes järgmine kord parandada saame," ütles major Lelov.

Meeskonnavanemana harjutusest osa võtnud ajateenija nooremseersant Artur Kusnerov, kes täitis sihturi ülesandeid, jäi oma meeskonna sooritusega väga rahule. Ta lisas, et sääraste ülesannete täitmisel ongi meeskonnatöö väga tähtis – kõik peavad teadma, mida nad teevad ja mis rolli meeskonnas täidavad.

"Harjutus läks üllatavalt hästi, kuna väljas paistab päike ja taevas oli enam-vähem selge. Hommikul olid aga väga keerulised ilmastikuolud – madal pilvisus ja sihtmärki polnud hästi näha. Praegust lasku soosis aga ilm ja kõik läks hästi," ütles nooremseersant Kusnerov vahetult pärast laskeharjutust.

Kokku osales laskeharjutusel ja toetava personaliga harjutusel ligi 200 inimest, kellele lisandus ligi 50 inimest liitlasvägedest. Sihtmärkide poole lendas teisipäeval kokku 22 õhutõrjeraketti, neist 10 Mistralit ning 12 Stormer HVM raketti.

Õhutõrjepataljoni ülesanne on vastase õhuründevahendite - lennukite, kopterite ja mehitamata lennuvahendite - tõrjumine ja hävitamine. Ülesannet täidetakse maapeal paiknevate relvasüsteemide abil, milleks on raketid ja kahurid. Lisaks edastatakse radarite abil ülevaadet õhuruumi kohta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: