President nimetas uued suursaadikud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kersti Eesmaa
Kersti Eesmaa Autor/allikas: SIIM LÕVI/ERR

President Kersti Kaljulaid nimetas kolm uut suursaadikut.

Riigipea nimetas Margus Kolga Eesti uueks suursaadikuks Rootsis ning kutsus tagasi senise suursaadiku Merle Pajula. Kolga juhib praegu Eesti kandideerimise kampaaniat ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale.

Alar Streimanni nimetas president Eesti uueks suursaadikuks Saksamaal. President kutsus samas tagasi senise suursaadiku William Mart Laanemäe.

Streimann töötab välisministeeriumis alates 1991. aastast. Aastatel 1996–1997 oli ta välismajanduspoliitika osakonna peadirektor, 1997–2003 Euroopa integratsiooni küsimuste asekantsler ja 1998–2003 Euroopa Liiduga liitumise läbirääkimiste delegatsiooni juht. Aastatel 2003–2006 oli Streimann Eesti alaline esindaja Euroopa Nõukogu juures ning aastatel 2007–2011 suursaadik Rootsis. 1. jaanuaril 2011 asus Streimann tööle välisministeeriumi kantsleri ametikohal.

2015. aastal nimetas president Streimanni suursaadikuks Prantsusmaal. Samal aastal nimetas riigipea Streimanni ka suursaadikuks  Tuneesias ja Monacos. Streimann on olnud ka suursaadik OECD ning UNESCO juures.

Kaljulaid nimetas Eesti suursaadikuks Austraalias Kersti Eesmaa. Samas kutsus president tagasi senise suursaadiku Andres Unga.

Tänavu veebruaris nimetas president Eesmaa Eesti suursaadikuks Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN-i riigid) juures ning kutsus tagasi senise suursaadiku Andres Unga.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: