Ajaleht: Stockholmi Eesti Maja juhid on lootusetult tülis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Stockholmi Eesti Majas tegutseb ka lasteaed.
Stockholmi Eesti Majas tegutseb ka lasteaed. Autor/allikas: SCANPIX / EESTI MEEDIA

Stockholmi Eesti Majas aastaid kestnud siseheitlused on viimastel aastatel tuure kogunud: vastamisi on maja eelmine ja uus juhatus ning olukorra lahendamiseks on pöördutud nii politsei, kohtu kui prokuratuuri poole, kirjutab Eesti Päevaleht.

Varastatud aktsiad, ehitusloata ehitamine, fiktiivlepingud ja korterite üürimine inimestele väljaspool Eesti Maja järjekorda, loetleb ajaleht vastastikuseid süüdistusi.

2017. aasta mais alustasid Eesti Majas tööd uus tegevdirektor Taave Sööt Vahermägi ja uus juhatus. Eelmine juhatus eesotsas tegevdirektor Tiina Pintsaarega lahkus Vahermäe sõnul ametist põhjendusteta ja üleandmistoiminguteta. Uus juhatus lõpetas töösuhte pikaaegse raamatupidaja-administraatori Egert-Tiit Lemmiku ja haldusettevõtja Patrick Szutkiewicziga, kuna ilmsiks tuli mitu rikkumist ning usaldus nende vastu kadus.

"Pidime maja üle võtma, sest see lihtsalt jäeti maha. Meile ei antud isegi Eesti Maja üürnike kontaktandmeid, pidime hakkama ustele koputama ja end alandades üürnikelt nende andmeid küsima," selgitas Vahermägi.

Vahermägi sõnul varastati maja eelmiste vastutajate pilgu all aktsiaid, ehitati Eesti Majja kortereid ilma ehitusloata, sõlmiti korteritele fiktiivlepinguid ning üüriti Eesti Maja kortereid väljaspool järjekorda inimestele, kes kogukonda ei kuulu.

Tiina Pintsaar vastas korruptsiooniskandaali kommenteerides, et väited on valed ning tal on selle kinnitamiseks ka kirjalikud tõendid.

Eesti Majad on eestlaste kooskäimiskohad ja kultuurielu keskused eestlaste kogukondades välismaal. Stockholmi Eesti Maja avas uksed 1958. aastal.

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: