Väinamerel peeti praamiõppust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Rohuküla lähistel toimunud õppusel harjutati kriisiolukorra lahendamist parvlaevade ja teiste meresõidukite vahel.

Stsenaariumi järgi põrkasid päikesepaistelisel kevadpäeval kokku lõbusõidualus ja Hiiumaa liinil seilav parvlaev Tiiu. Lõbusõidulaev läks põhja ja selle reisijad tuli päästa veest. Kokkupõrke tagajärjel said viga ka parvlaeval olnud inimesed. Õppuse kõige keerulisem osa oli kannatanute transport parvlaevalt päästelaevale, sest selleks pidid alused olema kõrvuti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haapsalu politseijaoskonna politseinik ja õppuse juht Kiur Klippber ütles, et õppuse suurim küsimus on evakuatsioon.

Parvlaevaoperaatori TS Laevad meeskonnad harjutavad ettevõtte mereohutusjuhi Meelis Mägi sõnul evakuatsiooniprotseduure iganädalaselt. Suurõppus, kus tuleb teha koostööd erinevate ametkondadega ja aidata samal kannatada saanud reisijaid on aga asendamatu väärtusega. Näiteks võib reisijate seas olla neid, kes korraldusi ei kuula.

"See paneb ikkagi meeskonna proovile. Just vahetult neid, kes puutuvadki selliste keeruliste kannatanutega kokku, et kuidas siis neid talitseda, esmaabi anda, neid juhendada ja neid maha rahustada," rääkis Mägi.

Kiur Klippberg ütles, et nüüd seisab ees õppuse tulemuste täpsem analüüs. Esmamulje põhjal jäi ta rahule. Kokku osales koos parvlaev Tiiuga õppusel 11 alust. Meelis Mägi sõnul soovib TS Laevad korraldada oma praamidel suuremaid õppusi ka tulevikus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: