Eesti saab EL-i nõuandvates komiteedes ühe koha juurde ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Liidu Nõukogu võttis teisipäeval vastu kaks otsust, mis suurendavad Eesti esindatust Regioonide Komitees ning Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee koosseisus.

Kõnealuste otsustega kohandatakse nimetatud Euroopa Liidu nõuandvate organite koosseisu pärast Ühendkuningriigi väljaastumist EL-ist, mille tulemusel jääb mõlemas komitees vabaks 24 kohta.

Uute eeskirjade kohaselt antakse mõlemas komitees üks lisakoht Eestile, Küprosele ja Luksemburgile, kuna need liikmesriigid kaotasid vastavalt viimastele komiteede koosseisu käsitlevatele otsustele Horvaatia ühinemise tõttu komiteedes ühe koha. Ülejäänud vabaks jäänud kohad säilitatakse võimalike tulevaste laienemiste jaoks.

Kokku vähendatakse mõlema komitee koosseisu pärast Ühendkuningriigi väljaastumist 350 liikmelt 329 liikmeni.

Uued eeskirjad hakkavad kehtima mõlema komitee uue viieaastase ametiaja algusest, mis on Regioonide Komitee puhul 26. jaanuar 2020 ning Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee puhul 21. september 2020.

Mõlemad otsused sisaldavad siiski ka eriklauslit juhuks, kui Ühendkuningriik on nimetatud kuupäevadel veel EL-i liikmesriik. Sellisel juhul on nende komiteede koosseis sama mis praegu, kuni Ühendkuningriigi väljaastumise jõustumiseni.

EL-i aluslepingute kohaselt ei tohi Regioonide Komitee ning Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liikmete arv olla suurem kui 350. Seetõttu kaotasid Horvaatia ühinemise tõttu Eesti, Küpros ja Luksemburg mõlemas komitees ühe koha.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: