Riigikogu kapo-komisjoni hakkab juhtima Alar Laneman ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alar Laneman
Alar Laneman Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kolm riigikogu erikomisjoni said esmaspäeval endale juhid. Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ehk nn kapo-komisjoni hakkab juhtima erusõjaväelane Alar Laneman EKRE-st.

Sama komisjoni aseesimeheks valiti Hanno Pevkur (Reformierakond). Erikomisjoni liikmed on Heiki Hepner (Isamaa), Kaido Höövelson (Keskerakond) ja Ivari Padar (SDE).

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon teostab järelevalvet täidesaatva riigivõimu asutuste üle julgeolekuasutuste ja jälitusametkondade tegevusega seonduvates küsimustes, näiteks kontrollib kaitsepolitseiameti, välisluureameti ja kaitseväeluure tegevuse vastavust Eesti põhiseadusele ja kriminaalmenetluse seadustikule.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimeheks sai Katri Raik (SDE) ja aseesimeheks Marek Jürgenson (Keskerakond). Erikomisjoni liikmed on Mart Nutt (Isamaa), Paul Puustusmaa (EKRE) ja Andres Sutt (Reformierakond).

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees on Jürgen Ligi (Reformierakond) ja aseesimees Martin Repinski (Keskerakond). Erikomisjoni liikmed on Peeter Ernits (EKRE), Aivar Kokk (Isamaa) ja Kalvi Kõva (SDE).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: