Kaljulaid kohtus Ühendkuningriigi printsess Anne'iga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

President Kersti Kaljulaid kohtus neljapäeval Kadriorus Eestis visiidil viibiva Ühendkuningriigi printsessi Anne`iga.

Kohtumisel räägiti üldisest julgeolekuolukorrast, Ühendkuningriigi panusest Eestis paiknevasse liitlaste lahingugruppi ning koostööst välisoperatsioonidel, teatas presidendi kantselei. Samuti tulid kohtumisel jutuks Eesti üldised arengud viimase 25 aasta jooksul, tehnoloogia ja digiriigi areng ning võimalused Eesti kogemusi arenguabi andmisel kasutada.

"Ühendkuningriigiga seob meid tihe sõjaline koostöö juba Vabadussõja ajast. Ühine osalemine rasketel välismissioonidel on loonud ka väga hea aluse koostööks Eestis paiknevas liitlaste lahingugrupis, mis omakorda on andnud hindamatuid õppetunde tervele NATO-le meie piirkonna kaitsmiseks," ütles president Kaljulaid.

Printsess Anne on praegu Eestis NATO lahingugrupi koosseisus teeniva Suurbritannia Tema Majesteedi Kuninglike Husaaride rügemendi aukolonel ja nii külastab printsess visiidi käigus ka selle rügemendi sõdureid Tapal.

Printsess Anne on kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsogi ainus tütar, kes toetab kuningannat tema riigipea rollis, esindades teda üritustel Ühendkuningriigis ning mujal maailmas teiste kuningliku pere liikmete kõrval. Ta on seotud rohkem kui 300 peamiselt heategevusliku organisatsiooni ja sõjaväelise rügemendiga nii Ühendkuningriigis kui ka mujal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: