Riik nõuab tööandjailt töötajate asukoha ja ametinimetuse esitamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Töötajad.
Töötajad. Autor/allikas: ERR

Alates 1. juunist kehtima hakkava määrusemuudatuse tõttu ei saa töötamist ilma ametinimetuse ja töökoha aadressita enam registreerida, muuta ega lõpetada.

Riik põhjendas muudatust vajadusega koguda paremini palga- ja tööjõuandmeid ning teha täpsemat tööturustatistikat.

Tööandjale lisandub kohustus kanda töötamise registrisse töötaja ametinimetus vastavalt ametite klassifikaatorile. Kui aga sobivat klassifikatsiooni ei leidu, tuleb kirja panna töö sisule lähim ametinimetus.

Lisaks tuleb registrisse kirjutada aadress, kus töötaja oma tööd teeb. Kui aga töö tegemise koht sageli muutub, näiteks ehitamise, objektide valve või muu sellise puhul, siis määratakse töötaja töökohaks ettevõtte asukoht. Tööobjektid nagu pooleliolevad ehitused töökohtadena arvesse ei lähe.

Kohustus puudutab ainult neid, kes töötavad töölepingu alusel. Võlaõigusliku lepinguga töötavate inimeste kohta ei pea ka pärast 1. juunit lisaandmeid registrisse kandma.

Kehtivatele töötamise kannetele tuleb ametinimetus ja töökoha aadress lisada hiljemalt 30. juuniks.

Kui tööandja ei täida kohustust töötamist registreerida, saab talle määrata sunniraha, kuid summa ei tohi kokku ületada 3300 eurot.

Eestis on statistikaameti andmetel kasutusel ligikaudu 700 000 ametinimetust. Andmeid ametinimetuse ja töökoha asukoha kohta vajavad nii statistikaaamet, sotsiaalministeerium, majandusministeerium, kutsekoda, tööinspektsioon, kaitseministeerium kui mitmed teised asutused.

Muudatuse kiitis valitsus heaks möödunud aasta detsembris.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: