Kolleegi tulistanud politseinik pääses noomituse ja lepitusega ({{commentsTotal}})

Politsei kiirreageerijate õppus.
Politsei kiirreageerijate õppus. Autor/allikas: ERR

Sel nädalal lõpetati lepitusmenetlusega kriminaalasi, mis algatati peale seda, kui politsei kiirreageerija tabas tulirelvast tehtud lasuga kõrvaltoas viibinud kolleegi ülakehasse.

15. aprillil juhtus Põhja prefektuuri operatiivkeskuses õnnetus, kui oma toas viibinud kiirreageerija tegi ettevaatamatusest lasu oma teenistusrelvast. Lasu tagajärjel läbis kuul seina ning tabas teisel pool seina viibinud teist kiirreageerijat selga, põhjustades eluohtliku tervisekahjustuse. Kannatanu viidi kohe haiglasse ning arstidel õnnestus ta elu päästa.

Kuivõrd mõlemad asjaosalised – nii lasu teinud kiirreageerija kui ka tema kuulitabamuse saanud kolleeg – avaldasid soovi omavahel leppida, otsustas prokuratuur süüdistust mitte esitada ning lõpetada kriminaalasi lepitusmenetlusega, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur.

Kriminaalmenetlust juhtinud eriasjade prokurör Leelet Kivioja selgitas, et kuna kahtlustuse saanud kiirreageerija kahetseb oma hooletut käitumist, on mõistnud oma viga ning vabandanud kolleegi ees, ei olnud otstarbekas esitada kohtusse süüdistust kuriteo toimepanemise kohta.

"Lasu teinud kiirreageerija on algusest peale oma eksimusest aru saanud ning tunnistanud oma süüd. Ka kannatanu eelistas omavahelist leppimist kolleegi süüdimõistmisele, mistõttu oli lepitusmenetluse rakendamine kõige kiirem ja mõistlikum lahendus konkreetsele sündmusele," lisas Kivioja.

Politsei viis läbi ka distsiplinaarmenetluse, mille lõppjäreldusena hinnati juhulasu sooritanud kiirreageerija eksimust raskeks hooletuseks.

Politsei sisekontrollibüroo juht Raul Vahtra selgitas, et kiirreageerija soovis relvaga teha kuivtreeningut, kuid selle käigus ei kontrollinud ta piisava põhjalikkusega padrunipesa ega veendunud suuna ohutuses ning sooritas lasu, mis tabas läbi kipsseina kõrvalruumis viibinud kolleegi.

"Kuna lasu sooritaja andis sündmuskohal koos kolleegidega kannatanule oskuslikku esmaabi ja muretses tema tervise pärast ka hiljem ning samuti tunnistas oma süüd ja valmisolekut teo eest vastutada, otsustati lasu sooritajat karistada distsiplinaarmenetluse korras noomitusega," täpsustas Vahtra.

Kriminaalmenetluse viis läbi politsei sisekontrollibüroo ja juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marko ToomingHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: