Otse kell 11: Riigikogu Toimetiste uue numbri keskmes on riigireform ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu hoone Toompeal
Riigikogu hoone Toompeal Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kolmapäeval kell 11 esitletakse Toompea lossis Riigikogu Toimetiste (RiTo) uut numbrit, mille fookuses on riigireform. Portaalis ERR.ee saab esitlust vaadata otsepildis.

 

Ajakirja uue numbri paneeldiskussioonis osalevad ettevõtja ja majandusekspert Raivo Vare, riigikontrolli audiitor Eva-Maria Asari ning Arenguseire Keskuse uuringute juht Meelis Kitsing. Paneeli juhib RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

"Riigireform on vajalik, sest Eesti riik ei ole veel valmis. Kodaniku asjaajamine riigiga peaks olema lihtne ja toimuma ühes kohas, võimalikult vähese bürokraatiaga ning selleks peab olema võimalik kasutada e-riigi võimalusi," selgitas peatoimetaja Mart Raudsaar riigireformi olulisust.

Värske RiTo number pakub erinevaid vaatenurki riigireformile. Keskne uurimus pärineb Arenguseire Keskuselt, mis kirjeldab riigivalitsemise 2018. aasta raportist tulenevaid stsenaariume.

Ettevõtja ja majandusekspert Raivo Vare kirjutas riigireformiteemalise essee. IX–XIII riigikogu koosseisudesse kuulunud Andres Herkelilt on artikkel riigireformi põhialuste väljatöötamise probleemkomisjonist. Kokkuvõtva kommentaari nimetatud probleemkomisjoni töö kohta kirjutas politoloog Alar Kilp.

Fookusteemaga haakuvad veel Tartu Ülikooli riigiteaduste instituudi teaduri Mihkel Solvaku kaastöö e-teenustest ja e-valimistest, Idapartnerluskeskuse SA projektijuhi Aimar Altosaare artikkel ühiskonna sidususest ning ICON-S CEE nõukogu liikme Ero Liiviku ülevaade presidendi otsevalimistest.

Hiljuti toimunud riigikogu valimistest kirjutas kokkuvõtte Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi õpetaja Rein Toomla. Riigikogu 100. aastapäeva puhul leiab ajakirjast artikli, mis tutvustab parlamendi juubeli puhuks kokku pandud e-raamatut. Rahvusraamatukogu koostatud teos koondab endas kõiki esimese riigikogu liikmete elulugusid.

Ajakirja saab osta Tallinnas Parlamendi poest Toompeal ja Eesti Rahvusraamatukogust. Ajakirja saab tellida ka RiTo kodulehe vahendusel. Samuti on artiklid ja joonised kohe pärast ajakirja ilmumist veebilehelt leitavad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: