Peterburis tabati Tallinna vanglast neli aastat tagasi põgenenud mees ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aleksandr Suhotski tagaotsimiskuulutus
Aleksandr Suhotski tagaotsimiskuulutus Autor/allikas: Interpol

Vene võimud pidasid Peterburis kinni Eestis tagaotsitavaks kuulutatud mehe, kes oli 2015. aastal põgenenud Tallinna vanglast.

Aleksandr Suhotski (40) peeti kolmapäeval Peterburi kesklinnas Sadovaja tänaval kinni rutiinse dokumentide kontrolli käigus, teatas veebiväljaanne Fontanka.ru. Vene politseinikele tundus Suhotski pass kahtlane ning ta viidi jaoskonda, kus selgus, et ta on rahvusvaheliselt tagaotsitavaks kuulutatud.

Narkokuritegudes kahtlustatav Suhotski põgenes Tallinna vanglast 2015. aasta oktoobris koos oma kambrikaaslase, vargustes kahtlustatava Eduard Mihhailoviga (27).

Vahialused lõhkusid aknatrellid ning ronisid vanglapiirde remondiks kasutatavaid tellingu osi üksteise otsa ladudes piirdest üle.

Mihhailov, kes sattus politsei vaatevälja juba 9-aastaselt, tabati Ida-Virumaal järgmise aasta 1. jaanuaril ning ta mõisteti varguse ja põgenemis eest vangi. Pärast seda on teda veel korduvalt kuritegude eest karistatud, viimati juhtus see eelmise aasta oktoobris.

Suhotski kuulutati rahvusvaheliselt tagaotsitavaks 2016. aasta 6. detsembril.

Kumbki mees pole Eesti kodanik, mõlemal on kodakondsuseta isiku hall pass.

Eesti politsei- ja piirivalveameti esindaja ütles ERR-ile, et on uudist kuulnud, kuid ei ole veel saanud selle kohta ametlikku kinnitust.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Sergei Mihhailov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: