Hoiatus Hiiumaale sõitjatele: Haapsalu-Rohuküla teelõik läheb remonti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Esmaspäeval, 10. juunil, alustatakse teekatte taastusremonditöödega Haapsalu maantee kilomeetritel 73,6-80,5 asuval Haapsalu–Rohuküla lõigul. Maanteeamet palub Rohuküla sadamasse sõitjail varuda lisaaega.

Teetööde ajal ei ole ette nähtud avada ümbersõite. Remonditaval teelõigul tuleb arvestada liikluspiirangutega töötsoonis ning ajal, mil kõik teetööd pole veel lõpetatud.

Ehitustööde ajal peab vähemalt üks sõidurada olema liiklejatele alati avatud. Freesimis- ja asfalteerimistöödel kasutatakse liiklusreguleerijaid, muude lokaalsete tööde ajal kasutatakse suunavaid või eesõigusmärke.

Töödega paigaldatakse teelõigule lõiguti tasanduskiht, tehakse olemasoleva katte tasandusfreesimine ning kogu teelõigu pikkuses laotatakse uus kulumiskiht asfaltbetoonist. Osalt paigaldatakse katte pragude lõikudel alumiste asfaldikihtide alla asfaldivõrke.

Samuti rajatakse uued bussiooteplatvormid. Lisaks raadatakse tee servast üksikuid puid ja võsa, rajatakse ja asendatakse osaliselt liikluskorraldusvahendeid ning tehakse uued kattemärgised.

Kulumiskiht peab olema paigaldatud 14 päeva jooksul alates teekatte freesimise algusest samal lõigul.

Remonditööd lähevad maksma ligi miljon eurot ning töid teeb Verston Ehitus OÜ.

Maanteeamet palub liiklejail varuda piisavalt lisaaega Rohuküla sadamasse jõudmiseks, et parvlaevale kiirustades mitte seada ohtu ennast ja teisi kaasliiklejaid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: