Oleviste kiriku fassaad tehakse sügiseks korda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1560139080000 | amCalendar}}

Oleviste kirikus on restaureerimistööd juba alanud ning need kestavad käesoleva aasta oktoobri lõpuni. Tööd lähevad maksma peaaegu pool miljonit eurot, suurem osa remonrirahast tuleb Tallinna linnalt, teatas kogudus.

Oleviste kiriku fassaaditööde restaureerimisleping allkirjastavatakse teisipäeval.

Oleviste kogudust vanempastor Siim Teekeli sõnul restaureeritakse remonttöödega kiriku vaateplatvorm ja torni ülaosa ja tornifassaadid. Töid teeb Acres OÜ ja ja omanikujärelevalvet Tallinna Linnaehituse AS.

Tööde kogumaksumus 480 000 eurot, mille jaoks Tallinna linn eraldas 350 000 eurot. Oleviste koguduse omaosalus on 130 000 eurot.

"Oleme Tallinna linnale restaureerimistööde toetuse eest väga tänulikud, sest pühakodade kordategemine on austusavaldus meie ajaloo ja kristliku kultuuripärandi vastu," sõnas Teekel.

Juba 14. sajandil rajatud Oleviste kirik sai oma praeguse kuju 16. sajandi algul ning taastati pärast 1820. aasta suurpõlengut endisel kujul aastatel 1828-1842.

Aastatel 2001-2009 toetas Tallinn linna suurima kiriku restaureerimist ligi 20 miljoni krooniga. 2009. aastal pooleli jäänud kiriku restaureerimist jätkati Tallinna linna toetusega 2018. aastal, mil remonditi lõunakabeli katust.

Tallinna Oleviste kiriku fassaadide ja akende restaureerimise projekti koostamiseks ja vajalikeks eeluuringuteks taotles linnavalitsuselt toetust Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu Oleviste Kogudus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: