Selgroovigastusega mees sai kätte oodatud kolmerattalise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

"Aktuaalne kaamera" jälgis aprillist alates selgroovigastusega mehe jalgrattasaagat. Kehra lähedal elav Fridel Vilbiks taotles sotsiaalkindlustusametilt toetust kolmerattalise jalgratta ostuks, aga kui amet leidis, et antud juhul pole toetus põhjendatud, siis aitasid omakandiinimesed hädalise välja.

Selgroovigastuse tõttu saab Fridel käia 50 meetrit, siis selg väsib. Kolmerattaline teeb mehe mobiilseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sotsiaalkindlustusamet keeldus andmast toetust kolmerattalise ostuks. Ratas maksab umbes 600 eurot ja pensionist Fridel seda osta poleks jaksanud. Appi tuli kohalik pere, kus insuldi üle elanud proua juba 15 aastat sellist ratast kasutab. Et temale oli uus ostetud, anti vana pärast putitamist Fridelile.

Uus omanik soovitab kolmerattalist neile, kel käimise ja tavalise jalgrattaga sõitmisega raskused.

"Ma ei saa pikalt käia. Aga sellega - see on toeks. Ma soovitan tõesti, kellel on selgroovigastused. Ma käisin Haapsalus taastusravil - nägin seda pealt. Ja inimesed sõitsid selle rattaga," rääkis Vilbiks.

Esimese sõidu tegi mees läinud reedel - lähedalasuvasse veehoidlasse ujuma.

"Väga väärt asi. Nagu nõuka ajal öeldi Zaporožets, nüüd ma ütlen, mul on Volga!" sõnas Vilbiks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: