Õppus Baltops viis liitlased merelt Saaremaa randa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kolmapäeval toimus Saaremaal rahvusvahelise õppuse Baltops maabumisharjutus, mille käigus maabusid Tagalahel Kallaste randa õppusel osalevad Ameerika Ühendriikide, Poola, Rumeenia ja Hispaania kaitseväelased.

Tagalahe piirkonnas toimunud harjutusel oli tähtis roll kanda Ameerika Ühendriikide maabumislaeval USS Fort McHenry ning Poola mereväe miiniveeskaja-maabumislaeval ORP Gniezno, millelt maabusid koos tehnikaga USA, Poola, Rumeenia ja Hispaania kaitseväelased.

Maabumisharjutuse õnnestumisse andsid panuse ka Kaitseliidu Saaremaa malev, Eesti kaitseväe staabi- ja toetuslaev Wambola ning politsei- ja piirivalveameti patrulllaev Valve.

"Täna harjutati maabumist, kus viie riigi koostööna Tagalahe juures üksused randa jõudsid. Saaremaal toimuv on tegelikult väike osa Läänemerel aset leidvast Baltops õppusest. Kuna tegemist on merelise keskkonnaga, siis saab nii potentsiaalne oht kui ka abi siia merelt tulla," selgitas mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska.

Õppusel Baltops osaleb tänavu ligi 8600 kaitseväelast 18 riigist. Läänemerel toimuvatest harjutustest võtavad osa liitlas- ja partnerriikide allveelaevad, ligi 50 pealveelaeva ning 30 sõjalennukit.

Läänemerel 47. korda peetav Baltops ehk Baltic Operations on kaitsevägede koostööõppus, mis toimus esimest korda 1971. aastal. Õppuse eesmärk on edendada riikidevahelist üksteisemõistmist, usaldust ja kaitsevägede koostöövõimet. Läänemere piirkonnas harjutatakse ühiselt opereerimist nii merel, maal kui õhus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: