USA järelevalveamet soovitab Valge Maja nõunik vallandada ({{commentsTotal}})

Kellyanne Conway.
Kellyanne Conway. Autor/allikas: Mandel Ngan/AFP Photo/Scanpix

USA föderaalne järelevalveamet teatas, et Valge Maja nõunik Kellyanne Conway tuleks vallandada, sest ta on ametisoleku ajal olnud seotud keelatud poliitilise tegevusega.

USA erinõuniku büroo (OSC)selgitas, et Conway rikkus Hatch Acti, mis keelab riigiametnikel teha ametis olles kampaaniat kandidaatide heaks, vahendas BBC.

OSC viitas mitmele juhule, kui Conway on seadust rikkunud. Büroo väited tulenevad Conway televisioonis tehtud avaldustest 2017. aasta Alabama senati valimiste ajast, mil ta tegi kampaaniat osade kandidaatide poolt ja vastu.

OSC märkis, et kui Conway rikkumine jääb karistamata, saadab see sõnumi kõigile riigiametnikele, et nad ei pea Hatch Acti piirangutele alluma. "Tema tegevus aga kahjustab meie demokraatliku süsteemi põhialust - õigusriigi põhimõtteid," lisas büroo.

See, kas büroo soovitust kuulda võtta või mitte, on president Donald Trumpi otsustada. Conway oli 2016. aastal Trumpi kampaaniajuht.

Valge Maja tõrjus ameti antud soovitust, nimetades seda vigaseks ja pretsedendituks. Valge Maja hinnangul rikub büroo tegevus Conway õigust vabale sõnale.

Presidenti, asepresidente ja veel mõnd kõrgetasemelist ametnikku Hatch Act ei puuduta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: