Tartu laulupidu ja võidupüha paraad toovad kaasa liiklusmuudatusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu laulupidu ja võidupüha paraad toovad kaasa liiklusmuudatusi.
Tartu laulupidu ja võidupüha paraad toovad kaasa liiklusmuudatusi. Autor/allikas: Marju Himma/ERR

Tartu linnavalitsuse teatel toovad laulupidu ja võidupüha paraad laupäeval ja pühapäeval kaasa liiklusmuudatusi.

Laupäeval on kella 15-ni Vabaduse puiestee Uueturu tänava ja Raekoja platsi vahelises lõigus liikluseks suletud. Alates kella 15-st suletav ala laieneb, siis sulgeb linn liiklusele Vabaduse puiestee Uueturu ja Laia tänava vahelise lõigu, mis jääb suletuks terveks ööpäevaks ehk pühapäeval kella 15-ni. Samal ajal on suletud ka Magistri tänava parkla.

Alates laupäeval kella 19-st kuni pühapäeval kella 15-ni lisandub ka Vabaduse puiestee Riia ja Uueturu tänava vahelise lõigu sulgemine, mistõttu ei pääse ka turuhoone parklasse. Kaubamaja-poolne liiklussuund muudetakse kahesuunaliseks ning avatud on sisse- ja väljapääs kaubamaja parklasse. Ümbersõiduks saab kasutada Narva maanteed, Vene tänavat ja Vabadussilda.

Laulupeorongkäik kulgeb marsruudil Vabaduse puiestee, Lai, Jakobi, Kreutzwaldi ja Tuglase tänav. Rongkäik algab kell 15.30 Kaarsilla juurest ja jõuab lauluväljakule eeldatavalt kella 18-ks. Suurematel ristmikel kasutatakse liikluse reguleerijaid ja julgestajaid. Niipea, kui rongkäik möödub, avatakse järjest tänavalõike alates Laiast tänavast kuni Tuglase tänavani.

Rongkäigu toimumise ajal ei pääse sõidukid liiklema Tallinna suunal. Tallinna poolt tulijatel tuleb liikuda Kreutzwaldi - Tuglase - Vaksali tänavatel ja sealt edasi kesklinna suunas Kuperjanovi - Pepleri tänavatel. Üle 15 meetristel sõidukitel palutakse liikuda Kreutzwaldi - Tuglase - Betooni - Ravila - Ilmatsalu - Puusepa tänavate kaudu.

Linnast Tallinna suunas väljujatel palutakse sõita Riia tänava kaudu.

Supilinnast sisse- ja väljapääsuks saab kasutada Herne, Oa ja Emajõe tänavat. Südalinna juurdepääs on Ülikooli tänavalt ja väljapääs Lossi tänava kaudu.

Linnaliinibusside liiklus on ümber suunatud Narva maantee kaudu. Bussid 6, 8 ja 22 sõidavad linnast väljuval suunal marsruudil Võidu sild - Narva mnt - Ujula - Sauna - Kroonuaia ja nii edasi. Buss nr 16 sõidab Raatuse - Narva mnt (paremale) - Ujula - Sauna  - Kroonuaia. Kõik bussid peatuvad Kivi ja  Meltsiveski peatustes.

Kesklinna suunas sõidavad bussid 6, 8, 16 ja 21 marsruudil Lai - Vabadussild - Narva maantee ning peatuvad Vene ja Atlantise peatustes. Bussidel jääb läbimata Vabaduse puiestee, Raeplatsi ja Palmihoone peatus Vabaduse puiesteel. Ajutine Palmihoone peatus kesklinna suunal asub Laial tänaval botaanikaaia vastas.

Tähtvere suunas sõitev bussiliin 6 peatub ka Tasku keskuse ees Soola peatuses.

Bussiliin 6 teenindab kella 15.30 - 18 lauluväljaku parklani – sinna on rajatud ajutine bussipeatus ning sealt pöördub buss läbi Herne - Kartuli - Oa tänavate linna tagasi.

Bussiliin 8 teeb viimase väljumise Turu peatusest kell 14.57, nii et kell 16.08 see enam ei välju.

Ajutised liiklusskeemid leiab siit.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: