Valitsus plaanib tõsta õppelaenu maksimummäära 2500 euroni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sajaeurone rahatäht.
Sajaeurone rahatäht. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus plaanib neljapäevasel istungil toetada õppelaenu maksimaalmäära tõstmist 500 euro võrra 2500 euroni.

Eelnõu järgi kehtestatakse 2019/2020. õppeaastaks riigi tagatud õppelaenu summa maksimummääraks ühe laenutaotleja kohta 2500 eurot. Lõppeval ehk 2018/2019. õppeaastal on riigi tagatud õppelaenu summa maksimummäär 2000 eurot.

Õppelaenu saavad võtta õpilased ja üliõpilased, kes õpivad Eesti ülikoolis, rakenduskõrgkoolis, kutseõppeasutuses või välisriigis nimetatud õppeasutusega samaväärses õppeasutuses ja õppevormis ning kelle puhul on täidetud seaduses ettenähtud tingimused.

Õppelaenu annavad pangad oma krediidiressursi arvelt. Tänavu aasta 28. veebruari seisuga oli pankade antud õppelaenude jääk 73,1 miljonit. 2017/18. õppeaastal võttis õppelaenu 2545 õppurit, mis on viis protsenti kõigist neist, kel on õigus õppelaenu saada.

Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse kohaselt kehtestab valitsus riigi tagatud õppelaenu maksimummäära ühe laenutaotleja kohta ühes õppeaastas igal aastal hiljemalt 1. juuliks.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: