USA sõjalaev Mount Whitney saabub laupäeval Eestisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USS Mount Whitney.
USS Mount Whitney. Autor/allikas: Collin Turner/Wikimedia Commons

Laupäeval saabub Eestisse plaanilisele visiidile Ameerika Ühendriikide sõjalaev USS Mount Whitney.

"Oleme Eestisse tulemist oodanud ja meeskond on paaripäevase puhkuse ajaloolises ning kaunis Tallinnas igati ära teeninud. Laevapere jaoks on äsja lõppenud kiire periood rahvusvahelise õppuse Baltops 2019 juhtimislaeva ülesannete täitmisel. Oleme eestlastele Baltopsil osalemise ning Eestis aset leidnud maabumisharjutuse toetamise eest tänulikud," ütles USS Mount Whitney komandör mereväekapten Cassidy C. Norman.

Eesti visiidi ajal kohtub USS Mount Whitney laevapere kohaliku omavalitsuse esindajate, riigiametnike, Eesti kaitseväelaste ja kaitseliitlastega.

Pühapäeval, 30. juunil kohtuvad laeval teenivad Ameerika Ühendriikide mereväelased Tallinnas riigikaitselaagris ja õpilasmalevas olevate koolinoortega. Esmaspäeval, 1. juulil külastavad koolides riigikaitseõpetuse valinud noored USS Mount Whitneyt, kus saadakse ülevaade aluse varustusest ja ülesannetest. Kolmapäeval, 3. juulil suundub alus ülesannete täitmiseks taas Läänemerele.

Oleme tänulikud eestlaste külalislahkuse eest ja ootame sel korral huviga võimalust kaitseliitlastega kohtumiseks, et Ameerika Ühendriikide ja Eesti vahel olevat koostööd veelgi parendada," lisas mereväekapten Cassidy C. Norman.

Visiidiks Muuga sadamasse silduv USS Mount Whitney on 1971. aastast teenistuses olev ja ligi 190 meetrit pikk Blue Ridge-klassi juhtimislaev, mille pardal teenib 325 meeskonnaliiget. Alates 2005. aastast täidab alus USA 6. laevastiku lipulaeva ülesandeid.

Laev on relvastatud Phalanx 20mm lähikaitse raketitõrjesüsteemidega ning on võimeline kandma erinevaid helikoptereid. USS Mount Whitney on sõjaliste operatsioonide juhtimiseks ja toetamiseks varustatud tipptasemel side-, infokogumis- ja juhtimistehnikaga.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: