Lasnamäel päästeti tuulutusavadesse suletud linde ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Piiritaja.
Piiritaja. Autor/allikas: Wikipedia Commons

Tallinnas Kärberi tn 8 kortermajas sel nädalal kinni pandud tuulutusavadest on praeguseks päästetud kaks piiritajat, lindude päästmise operatsioon jätkub, teatas keskkonnainspektsioon laupäeva õhtul.

Laupäeval tulid päästeameti töötajad keskkonnainspektsiooni tellimusel avama Kärberi 8 korterelamu kinni pandud tuulutusavasid, et päästa lõksu sattunud linnud vabadusse.

Keskkonnainspektsioonile laekunud info põhjal käisid inspektorid olukorda kontrollimas juba neljapäeval, kuid rikkumist ei tuvastatud. Kuulati ära ühistu esinaise selgitused ja käidi katusel tehtud töid vaatamas. Räägiti ka tööde teostajaga, kes ütles, et oli avaused enne sulgemist üle kontrollinud ja veendunud, et nendes pesasid ei olnud, teatas inspektsiooni pressiesindaja Leili Tuul.

Seejärel võttis keskkonnainspektsiooniga ühendust majaelanik, kes oli veendunud, et tuulutusavades pesitsesid pääsukesed ning oli valmis selle kohta ütlusi andma.

Reede hommikul käisid inspektorid uuesti kohapeal, võtsid tunnistajalt ütlused ning alustasid tema ütluste põhjal väärteomenetlust. Ühtlasi andis Keskkonnainspektsioon Kärberi 8 korteriühistule korralduse avada viivitamatult ehitustööde käigus suletud tuulutusavad, et tagada lindude ligipääs enda pesadele. Kuna korteriühistul ei olnud tehniliselt võimalik korraldust täita, pöördus keskkonnainspektsioon päästeameti poole.

Päästjad tulid laupäeval kohale korvtõstukiga, et avada üheksanda korruse kõrgusel olevad tuulutusavad.

Kuna esimestest lahti tehtud tuulutusavadest leiti kaks elusat piiritajat, kinnitab see pesade ja lindude olemasolu tuulutusavades ja seega avatakse kõik tuulutusavad, märkis Leili Tuul.

"Loodame, et päästeoperatsioon on edukas ja kõik lõksu jäänud linnud õnnestub päästa. Ühtlasi täname päästjaid, kes nii kiiresti meie kutsele reageerisid ja appi tulid," ütles keskkonnainspektsiooni Harjumaa büroo juhataja Neeme Kass.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: