Kohus mõistis ilusalongis oma abikaasa mõrvanud mehele 18-aastase vangistuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Viru maakohus mõistis 43-aastase Sergei Golubevi süüdi oma naise tapmises piinaval ja julmal viisil ning määras talle karistuseks 18 aasta pikkuse vangistuse.

Golubevi süüdistati selles, et ta eelmise aasta 21. aprillil, olles alkoholijoobes, tappis Narva linnas asunud ilusalongis tüli käigus oma abikaasa. Süüdistuse järgi tekkis abikaasadel tüli armukadeduse pinnalt ja Golubev peksis ning lõpuks kägistas kannatanu. Samuti lõhkus ta suurema osa ilusalongi sisustusest. Kannatanu suri sündmuskohal.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Jaanika Kõrgmaa palus mõista süüdistatavale 14-aastane vangistus.

Kohtu hinnangul väljendas Sergei Golubev oma tegudega erilist hoolimatust inimelu ja inimkeha kui väärtuse suhtes, põhjustades oma abikaasale suurt valu pikema aja vältel, seal hulgas rohkeid vigastusi üle kogu näo, pea ja keha ning hapnikupuuduse. Kohtu hinnangul ei ole taolise brutaalse ja kannatanule piina põhjustanud teo eest piisav prokuröri taotletud 14-aastane vangistus. Seetõttu leidis kohus, et teo olusid ja süüdistatava isikut arvestades tuleb Golubevi karistada 18 aasta pikkuse vangistusega. Mõrva eest on seadusandja ette näinud 8-20 aastat vangistust.

Kohus rahuldas ka kannatanute, naise lähisugulaste tsiviilhagi mittevaralise kahju nõudes, mõistes süüdistatavalt kannatanutele välja 30 000 euro suuruse kahjuhüvitise.

Süüdistataval tuleb tasuda ka menetluskulud ligi 6000 eurot.

Otsus ei ole jõustunud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: