Koduvalve all olevaid inimesi saab peagi GPS-i abil jälgida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kodustes tingimustes karistust kandvate inimeste ja avavangla vangide liikumistee paremaks tuvastamiseks võetakse Eestis kasutusele GPS-valveseadmed. Üks valvesadmete osa on jalavõru, mis annab selle kandja asukohast kriminaalhooldusametnikule reaalajas teada.

Eestis üle kümne aasta kasutusel olevate koduvalveseadmetega võrreldes annab GPS-valve parema võimaluse kuriteos süüdi mõistetud ja elektroonilise valve alla määratud inimese jälgimiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"GPS-valve annab meile võimaluse jälgida inimese reaalset asukohta ning ka tema liikumisteekonda, kehtestades keelatud tsoonid ja lubatud tsoonid, et välistada tema viibimine nendes kohtades, kus ta olema ei peaks," selgitas justiitsministeeriumi taasühiskonnastamise talituse juhataja Merike Sirendi.

Üks elektrooniliste valveseadmete kasutamise eesmärke on vangide arvu vähendamine.

"Elektroonilise valve üks eesmärkidest ongi pakkuda tõhusat alternatiivi vanglakaristusele, et ühiskondlikult vähemohtlikel kurjategijatel oleks osa oma karistusest võimalik kanda kodustes tingimustes. Samas andes neile rohkem vastutust oma elu korraldamise eest ning aidates seeläbi tagasi ühiskonda integreeruda," rääkis Sirendi.

GPS-valveseadmete hanke võitis kahe osalenud pakkuja seas Suurbritannia firma Buddi. Leping on sõlmitud kuni 80 seadme kasutamiseks neljaks aastaks kogumahuga ligi 1,2 miljonit eurot.

"Oleme läbi viinud ametnikele koolitused. Seadmed on meil kenasti käes. Nüüd järgneb paarinädalane vastuvõtutestimise periood. Pärast seda saame juba seadmed reaalselt kasutusse võtta," ütles Sirendi.

Eelmine kord kasutati Eestis GPS-valveseadmeid 2015. aastal, kuid nendest loobuti, kuna seadmed ei vastanud ootustele. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: