Reinsalu ja USA asevälisminister Hale arutasid koostöö süvendamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

David Hale ja Urmas Reinsalu.
David Hale ja Urmas Reinsalu. Autor/allikas: välisministeerium

Välisminister Reinsalu kohtus neljapäeval Ameerika Ühendriikide asevälisministri David Hale´iga. Kohtumisel arutasid ministrid Eesti ja USA kahepoolset ja regionaalset julgeolekukoostööd, koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning suhteid Venemaaga.

Välisminister Reinsalu ja asevälisminister Hale arutasid eelseisvat koostööd ÜRO julgeolekunõukogus, pöörates erilist tähelepanu küberjulgeolekule. "Kavas on vastastikuste visiitide ja kontaktide tihendamine ning konsultatsioonid kõigil ÜRO julgeolekunõukogu päevakorras olevatel teemadel," ütles Reinsalu. 

Välisminister Reinsalu tõstatas Kolme mere initsiatiivi tippkohtumise korraldamise Eestis järgmisel aastal, mis tihendab koostööd Ameerika Ühendriikidega konkreetsetes valdkondades, sealhulgas energeetika ja taristu vallas. 

Kohtumisel arutati ka suhteid Venemaaga ning jõupingutusi konfliktide lahendamisel Ukrainas, Gruusias, Süürias ja mujal. "Suhetes Venemaaga on vajalik Euroopa ja Ameerika ühtsus põhimõttekindlate seisukohtade kaitsmisel," ütles Reinsalu. Välisminister avaldas ka pahameelt Venemaa naasmise üle Euroopa Nõukogu Parlamentaarsesse Assambleesse. 

Arutati ka pingeid Lähis-Idas, sealhulgas Pärsia lahe piirkonnas. "Olen mures Iraani tegevuse pärast piirkonnas ning kutsun üles pingete vähendamisele," lisas Reinsalu. Samuti puudutati Nord Stream 2 gaasitoru teemat.

Urmas Reinsalu kohtus USA asevälisministriga. Autor/allikas: välisministeerium

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: