Raine Karp kiidab Kõlvartit peatänava projektile piduri tõmbamise eest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peatänava arhitektuurivõistluse võidukavand „Kevad linnas
Peatänava arhitektuurivõistluse võidukavand „Kevad linnas".

Tallinna linnahalli, Sakala keskuse ja rahvusraamatukogu arhitekt Raine Karp leiab, et peatänava projekti seiskamine ja laiem Reidi tee on head asjad ning et senine kehv linnaplaneerimine on lubanud Tallinna risu täis ehitada.

"Uue Eesti aja ehituspaanika on kõik juba ära rikkunud. Kõik kohad on mõttetult täis ehitatud," rääkis Karp Tallinna kohta Õhtulehele antud intervjuus.

Karpi sõnul võib vaid jumalat tänada, et Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on ajudega inimene ega lase peatänava projektiga Narva maanteed lõplikult nässu keerata ega ehitada Reid teed külavahetänavaks.

"Nüüd räägitakse, et meil on liiklus umbes ja Zuzu- (Eestimaa Roheliste juht Züleyxa Izmailova - toim.) sugused, kes arhitektuurist ja veel vähem linnaehitusest mõhkugi ei tea, veavad mingisugust peatänava jura," ütles Karp ajalehele.

Sotsid nõuavad Kõlvartilt peatänava asjus selgitust

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Rainer Vakra esitas linnapea Mihhail Kõlvartile arupärimise, milles nõuab selgitusi Tallinna peatänava projekti nurjamise kohta.

"Keskerakond seadis viimastel kohalikel valimistel jalakäijasõbraliku peatänava projekti üheks prioriteediks linna arengus. Kui Mihhail Kõlvart Taavi Aasalt linnapeaameti üle võttis, hakkas linnavalitsus kibekiirelt seniseid otsuseid ümber vaatama. Alustati Reidi tee laiendamisest ja nüüd on peatänava projekt teadmata ajaks seisma pandud," ütles Vakra.

"Linnapea tõlgendab täiendavaid uuringuid endale soovitud suunas, hoolimata uuringu tulemustest ja linna senistest püüdlustest võidelda autostumisega. Seepärast on paslik küsida tänaselt linnavalitsuselt, miks eelistavad nad autoliiklusele suunatud projekte ning miks korratakse paljude Euroopa linnade aastakümneid tagasi tehtud vigu, mida täna mitmed linnad nagu Stockholm ja Barcelona ümber vaadata üritavad," lisas Vakra.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: