Galerii: avariis kõvasti kannatada saanud autode juhid pääsesid vigastusteta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kolmapäeva hommikul kella 7.20 ajal põrkasid Põltsamaa vallas Kaavere külas kokku Volkswagen Golf ja Volkswagen Sharan. Imekombel õnnetuses keegi viga ei saanud, kuigi sündmuspaik meenutas raskete tagajärgedega avarii toimumiskohta.

Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alavere ütles, et sündmuskohale jõudes ja sõidukite kahjustusi nähes oli esiti raske uskuda, et keegi avariis viga ei saanud. "Selline vaatepilt avaneb enamasti just raskete tagajärgedega avariipaikadelt," sõnas ta. "Küllap oli mõlema autojuhi õlal kaitseingel, kes säästis mehi hullemast," arvas politseinik.

Alavere selgitas, et avarii juhtus hetkel, kui piki peateed liikunud Volkswagenile sõitis kõrvalteelt ette haagisega Volkswagen. "Ühe sõiduki esiosa on täielikult deformeerunud ning suuri kahjustusi sai ka haagisega sõiduk, mis paiskus kraavi külili," kirjeldas politseinik.

Ta rõhutas, et kõrvalteelt peateele sõites tuleb kiirus korralikult alla võtta ning veenduda, et tee on vaba.

"Kõrvalteelt tulija ei tohiks peateel liikuja sõitu takistada, veel vähem panna peateel liikujat olukorda, kus ta peab ettesõitja tõttu äkiliselt pidurdama. Omaette oskus on hinnata peateel liikuva sõiduki kiirust nii, et saate manöövri ohutult sooritada. Siin kehtib reegel, et tark ei torma. Iseäranis olukorras, kus manööverdamist võib aeglustada slepis olev haagis," kirjeldas politseinik.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: