Tuntud ettevõtja Margus Reinsalu võlausaldajad müüvad tema kinnisvara ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Margus Reinsalu abikaasaga (paremal) koos president Ilvese ja Evelin Ilvesega 2012 Eesti rahvusvaheliste sõprade kokkutulekul, millele Reinsalu aluse pani.
Margus Reinsalu abikaasaga (paremal) koos president Ilvese ja Evelin Ilvesega 2012 Eesti rahvusvaheliste sõprade kokkutulekul, millele Reinsalu aluse pani. Autor/allikas: SCANPIX / POSTIMEES

Tuntud ettevõtja Margus Reinsalu vaidleb varasemate äripartnerite ja võlausaldajaga, kelle nõuete rahuldamiseks kohtutäitur viimased Reinsalu ja tema firmade nimel olevad kinnisvarad septembri alguses müüki paneb, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Umbes aasta on Reinsalude perekond olnud kättesaamatu /.../ võlausaldajatele, kes nõuavad tagasi miljoneid eurosid," kirjutab ajaleht.

Leht proovis Margus Reinsaluga asja selgitamiseks ühendust saada nii otse kui tema tuttavate ja pereliikmete kaudu, kuid samuti edutult.

Arvatavasti on üks suuremaid võlgu teisele 1990. aastatel tuntuks saanud ettevõtjale Jaak Roosipuule, kelle nõudel Reinsalu korraldatud presidendi Eesti rahvusvaheliste sõprade kokkutulekupaigana tuntuks saanud Oandu kinnistuid müüaksegi.

Roosipuu ja Reinsalu käisid ligi 1,3 miljoni euro suuruse võla pärast pikalt kohut. Riigikohus otsustas viimaks, et ei võta Reinsalu ja tema firmade kaebust menetlusse. See jõustas ringkonnakohtu otsuse, milles öeldakse, et Roosipuul on igati õigus oma raha tagasi nõuda - nimelt jäi Reinsalu Roosipuule võlgu juba 2013. aastal ning kompromissi käigus pikendati tähtaega 2016. aastani ning vähendati tugevalt ka võlasummat.

Reinsalu selgitas kohtule, et ta oli 2013. aastal lepingut sõlmides sundseisus, sest muidu oleks tema firma KC Grupi vastu esitatud pankrotiavaldus, mis oleks kontsernile hävitavalt mõjunud.

Margus ja Külli Reinsalule kuuluva KC Grupi ja selle kinnisvarahaldusega tegelevate tütarfirmade KC Kinnisvara ja Eesti Fosforiidi majandusaasta aruanded on tükk aega esitamata ning tekkinud on maksuvõlad.

Allikas: LP / Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: