Otse kell 16 debatt: kas, millal ja kuidas tuleb Eestis ainult eestikeelne kool? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haridusminister Mailis Reps (Keskerakond) ning riigikogu liikmed Viktoria Ladõnskaja-Kubits (Isamaa), Jürgen Ligi (Reformierakond) ja Jevgeni Ossinovski (sotsiaaldemokraatlik erakond) debateerivad esmaspäeval Tartu Ülikooli Narva kolledžis venekeelse kooli tulevikust aasta suurimal õpetajate konverentsil.

Kas ja miks üldse peaks Eestis olema vaid eestikeelne kool? Kuidas leida selleks õpetajaid? Mis on mõistlikum – kas muuta praegused venekeelsed koolid eestikeelseteks või minna koosõppiva kooli teed, kus ühe katuse all õpivad eestlased ja vene emakeelega kodudest pärit lapsed? Kuidas säilitada venekeelsetest peredest pärit õpilastele emakeeleoskus ja hoida nende kultuuriidentiteeti?

Need on vaid mõned küsimused, mille üle hakkavad Reps, Ladõnskaja-Kubits, Ligi ja Ossinovski Narvas debateerima, kuulajateks venekeelsete koolide 370 õpetajat. 75-minutiline debatt algab täna kell 16 ja seda kannab üle ka rahvusringhäälingu portaal ERR.ee.

Debatti modereerib ERR-i ajakirjanik Toomas Sildam.

Toimetaja: Toomas Sildam

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: