Ettevõtlussektori müügitulu suurenes teises kvartalis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Puidutööstus.
Puidutööstus.

Statistikaameti andmetel müüsid ettevõtted teises kvartalis kaupu ja teenuseid 16,2 miljardi euro eest, mida oli kuus protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Müügitulu suurenes enamikel tegevusaladel, vähenenud oli see vaid mäetööstuse, energeetika ja veevarustuse, kanalisatsiooni ning jäätme- ja saastekäitluse ettevõtetel. Suurima panuse sektori müügitulusse andsid kaubanduse ja töötleva tööstuse ettevõtted, mõlema tegevusala kasv oli kuus protsenti.

Võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga olid ettevõtete kulud kuus protsenti suuremad, sh tööjõukulud 10 protsenti. Hõivatute arv kasvas kolme ja töötatud tundide arv ühe protsendi. Müügitulu alusel arvutatud ettevõtlussektori tööviljakus oli hõivatu kohta keskmiselt 34 600 eurot kvartalis ehk neli protsenti rohkem.

Ettevõtted investeerisid 796 miljonit eurot, mida on kolmandiku võrra rohkem kui möödunud aastal samal ajal. Peamiselt investeeriti masinatesse ja seadmetesse ning ehitistesse.

Ligi poole koguinvesteeringutest tegid töötleva tööstuse, energeetika- ja kaubandusettevõtted. Investeeringud maasse jäid 2018. aasta teise kvartaliga võrreldes samale tasemele, ülejäänud investeeringud suurenesid.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: