Tööstustoodangu mahu langust mõjutasid energeetika ja mäetööstus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend
Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend Autor/allikas: Statistikaamet

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted juulis viis protsenti vähem kui eelmise aasta samas kuus. Toodang suurenes küll töötlevas tööstuses, aga vähenes nii energeetikas kui mäetööstuses.

Töötlevas tööstuses toodeti 2018. aasta juuliga võrreldes kaks protsenti rohkem. Enam kui pooled tööstusharud ületasid eelmise aasta sama perioodi mahu. Eelkõige põhjustas kasvu toiduainete, arvutite ja elektroonikaseadmete tootmise ning puidu töötlemise suurenemine. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes ehitusmaterjalide ja elektriseadmete tootmine.

Välisturule müüdi juulis 64 protsenti kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmete alusel suurenes toodangu müük ekspordiks seitse protsenti ja müük koduturule 13 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti juulis võrreldes juuniga tööstuses kolm protsenti vähem toodangut, töötlevas tööstuses oli vähenemine üks protsent.

Möödunud aasta juuliga võrreldes vähenes elektri tootmine 61 protsenti, soojuse tootmine kasvas kaks protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: