Nõmmel asuva Jannseni kaubamaja asemele tuleb Maxima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jannseni kaubamaja sulgeb uksed, asemele tuleb Maxima X.
Jannseni kaubamaja sulgeb uksed, asemele tuleb Maxima X. Autor/allikas: Google Streetview

Tallinnas Nõmme linnaosas ligi 60 aastat tegutsenud Jannseni kaubamaja sulgeb septembris uksed. Kohalike seas hästi tuntud poe asemel avab veel tänavu detsembris pärast renoveerimistöid uksed Maxima pood.

Jannseni kauplus rajati juba eelmise sajandi 60-ndatel ning kogu selle aja on majas tegutsenud nii toidukauplus kui ka erinevad teenindusettevõtteid. Veel kümme aastat tagasi kavandas Vabaduse puiesteel asuv Jannseni kaubamaja hoopis laiendust, ent see jäi tegemata. Nüüd paneb kahel korrusel toidu- ja kodukaupu müünud ja iseseisvalt tegutsenud kauplus aga uksed sootuks kinni.

Lisaks poele tegutsevad hoones ka laste mängutuba, pitsakoht, ilusalong, treeningsaal ja lillepood.

Alates 1994. aastast on hoone kuulunud Eesti kapitalil põhinevale OÜ-le Someno, mis nimetas kaupluse ümber kaubamajaks ja hakkas ruume hoones välja rentima. Üksikpoodi pidav ettevõte pidi konkureerima suurte ketipoodidega.

Anneli Kõllamägi, Sven Võmma ja Väino Küppari omanduses oleva Jannseni kaubamajas ruume välja üüriva Someno käive on olnud viimastel aastatel stabiilselt üle 130 000 euro. Möödunud aastal jäi ettevõte 133 600-eurose käibe juures 4065 euroga miinusesse, ent aasta varem teenis ettevõte 134 500-eurose käibe juures veel 87 500 eurot kasumit. Kasumlik oli ettevõte analoogse käibe juures ka 2016. aastal.

Suurim rentnik majas on samadele omanikele kuuluv toidu- ja kodukaupade pood, mida peab OÜ Robore. Selle ettevõtte käive oli mullu ligi 1,5 miljonit eurot ja puhaskasum 11 500 eurot. Aasta varem teenis ettevõte 1,6 miljoni euro juures puhaskasumit 37 500 eurot.

Kauplus sulgeb uksed septembris, misjärel ootavad ruume ees renoveerimistööd ja siseviimistlus, et Maxima X saaks oma uksed veel tänavu detsembris avada. Ümber- ega juurdeehitusi plaanis ei ole.

Ehitustööd algavad oktoobris. Maxima hakkab kauplema 400 ruutmeetril, kinnitati ERR-ile ettevõttest. Teised senised rentnikud jätkavad tegutsemist.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: