Peipsi järve lähistelt metsast leiti paarsada kilo meditsiinilisi jäätmeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Keskkonnainspektsioon leidis pealtnägija vihje peale paarsada kilo meditsiinilisi jäätmeid, mis olid jäetud Mustvee jõe äärde mõne kilomeetri kaugusel Peipsi järvest. Peamiselt on tegu füsioloogiliste lahuste kottidega,mis olid sinna veetud juba aastaid tagasi ja mille päritolu ei olnud võimalik kohapeal selgeks teha.

Peamiselt on tegu füsioloogiliste lahuste kottidega,mis olid sinna veetud juba aastaid tagasi ja mille päritolu ei olnud võimalik kohapeal selgeks teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Reostunud metsamaa kuulub eraomanikule. Enne kui inspektsioon ei tea täpselt, mis lahust kotid sisaldavad, koheldakse neid ohtlike jäätmetena.

Keskkonnainspektor Kaisa Putki sõnul leiab meditsiinilisi jäätmeid metsa alt harva.

"Olenebki, mis aine seal kotis sees on. Kui meil õnnestub selgeks teha, mis eesmärgil seda kasutatakse, siis me lihtsalt hakkamegi vaatama, kas siin lähikonnas on mõni meditsiiniasutus, kus tõenäoliselt seda kasutati. Siis me peame kindlasti neid küsitlema ja siis oleneb, mis nemad räägivad," rääkis Putk.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: