Riik töötab tööstuslaenude tagamiseks välja meetme ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kuivõrd maapiirkondades on ettevõtjatel keeruline või lausa võimatu investeeringuteks laenu saada, on ministeeriumid koostöös Kredexiga välja töötamas meedet tööstuslaenude tagamiseks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) ja rahandusministeerium analüüsivad praegu, kuidas ületada ettevõtluslaenude turutõrget, mis on maapiirkonnas murekohaks, teatas rahandusministeeriumi pressiesindaja Kady-Ann Sutt. Meede töötatakse välja koos Kredexiga.

"Kuna kinnisvara kiirmüügiväärtus ei taga vajalike laene, siis nõutakse lisatagatisi ja samuti on laenudel suurem intress," kirjeldas MKM-i majandusarengu osakonna juhataja Kaupo Reede praegust olukorda.

Olukorra leevendamiseks lepiti kokku, et MKM koostöös rahandusministeeriumi ja Kredexiga töötab välja meetme tööstuslaenude tagamiseks maapiirkondades.

Hiljuti rahandusministeeriumi tellitud uuring näitas kätte ka teise maapiirkondade kitsaskoha: ettevõtluse arendamiseks pole näiteks Kagu-Eestis sobilikku kinnisvara eriti võtta. Kui näiteks kohalik ettevõtja soovib laiendada oma tegevust uuele krundile, siis tal pole üldjuhul aega oodata kolme kuni viit aastat, millal maa-, planeeringu- ja taristuküsimused lahendatud saavad.

Tööstuslaenude tagamise idee käidi välja pärast Kagu-Eestis toimunud ametnike välitöid. Käesoleval nädalal lepiti ministeeriumide ja omavalitsuste vahel kokku, kelle juhtimisel ja millises ajakavas soovitakse jõuda välitöödelt kogutud lahendusettepanekute realiseerimiseni.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: