Pärnu abilinnapeaks esitati Varje Tipp ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: keskerakond.ee

Pärnu seni vaid meestest koosnev linnavalitsus saab naisliikme, kui volikogu kinnitab ametisse Varje Tipu. Hariduse, kultuuri ja sotsiaalvaldkonnaga tegeleva abilinnapea koht vabanes, sest Marko Šorin suundus Kadri Simsonist vabaks jäänud kohale riigikogus ja andis esmaspäeval ametivande.

Varje Tipp kuulub Keskerakonda, on Pärnu linnavolikogu liige ja töötab Pärnumaa kutsehariduskeskuses arendusjuhina. Oma võimalikku ametivahetust polnud ta veel nõus kommenteerima.

Linnavolikogu 26. septembril toimuvale istungile esitab vastava eelnõu linnapea Romek Kosenkranius.

"Praegu on tõesti nii, et abilinnapea koht on täitmata. Ja 26. septembril on volikogu istung, kus on linnapeal kavas esitada vastav eelnõu uue abilinnapea nimetamiseks. Linnapea peab lähtuma koalitsioonileppest ja koalitsioonilepingus on, et hariduse ja sotsiaalvaldkonna abilinnapea koht kuulub Keskerakonnale," rääkis Kosenkranius, kelle hinnangul saab Tipp raske valdkonna.

"Loomulikult on see raske valdkond, juba eelarvemahu järgi näeme, et üsna suur osa eelarvest, üle poole, ongi sotsiaalvaldkonna ja hariduse peal," ütles ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: