Ametkonnad harjutavad sadamas ohtliku juhtumi lahendamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Õppus KBRT2019 Tallinna Vanasadamas
Õppus KBRT2019 Tallinna Vanasadamas Autor/allikas: Põhja prefektuur

Tallinki laeval Baltic Queen ning Vanasadamas toimub neljapäeval ühisõppus KBRT2019, kus Eesti ametkonnad ja ettevõtted harjutavad keemilise-, bioloogilise-, radioaktiivse ning tuumasaastega juhtumi lahendamist.

Õppuse peakorraldaja, kaitsepolitsei büroo juhi Tõnu Miilvee sõnul on õppuse stsenaariumijärgne olukord Eestis küll vähetõenäoline, ent väga tõsiste tagajärgedega keeruliste juhtumite kogum.

"Päriselus peame Eestis suutma kriisiolukorda lahendada koostöös mitme valdkonna parimate asjatundjatega, kellel igapäevaselt omavahel nii palju puutumust ei pruugi olla," selgitas Miilvee.

Õppuse käigus harjutab politsei- ja piirivalveamet ka merepiiri kontrolli tõhustamist.

Õppuse korraldab kaitsepolitseiamet koostöös Tallink Grupi ja Tallinna Sadamaga, harjutamas on lisaks nimetatutele päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, maksu- ja tolliamet, terviseamet, keskkonnaamet, veterinaar- ja toiduamet, kaitsevägi, Tallinna kiirabi ning Ida-Tallinna keskhaigla. Rahvusvahelise partnerina osaleb Leedu eriüksus ARAS. Lisaks osalevad õppusel vaatlejatena esindajad nii Eesti riigiasutustest kui ka välispartnerid

Õppust rahastavad Euroopa Liidu Sisejulgeolekufond ning siseministeerium.

Õppus KBRT2019 Tallinna Vanasadamas Autor/allikas: Põhja prefektuur

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: