Kohus mõistis mehe imiku vigastamise eest vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Wikimedia Commons

Harju maakohus mõistis reedel Läti kodanikust mehe oma tuttava naise imikuealise lapse vigastamise eest vangi.

Kohus mõistis 42-aastasele Dainisele viieaastase vangistuse, mida lühimenetluse tõttu vähendati ühe kolmandiku võrra ning tema lõplikuks karistuseks jäi kolme aasta ja nelja kuu pikkune vangistus. Mehe karistust arvestatakse tema kinnipidamisest mullu 12. detsembril.  

Lisakaristusena kohaldas kohus mehele väljasaatmist Eestist koos sissesõidukeeluga viieks aastaks.

Kohus mõistis lapse emale, 30-aastasele Jekaterinale lapse tervisekahjustustest teatamata jätmise eest tingimisi nelja kuu pikkuse vangistuse.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tekitas Dainis 2018. aasta detsembris, kui ta pidi hoolt kandma oma tuttava naise viie kuu vanuse lapse eest, imikule vägivallatsemisega raskeid tervisekahjustusi.

Prokuratuur süüdistas lapse ema Jekaterinat selles, et pärast lapse tervisekahjustustest teada saamist, viivitas ta arsti juurde pöördumisega kuni lapse tervislik seisund oli eluohtlik.

Arstidel õnnestus siiski lapse elu päästa.

Lisaks süüdistati Dainist ka 2018. aasta kevadel narkojoobes auto juhtimises ning selles, et ta 2018. aasta juunis ähvardas noaga ühele mehele tervisekahjustusi tekitada ning 2018 juulis ähvardas üht meest tapmisega.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: