Ääsmäe lasteaia ja kooli veeproovidest leiti normist rohkem kolibaktereid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kraan.
Kraan. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Mais, juunis ja augustis võetud veeproovid andsid märku, et Harjumaal Ääsmäel on probleeme vee puhtusega – kolilaadsete bakterite näitajad ületasid normi ja see puudutas ka sealset kooli ja lasteaeda.

15. mail oli Ääsmäe lasteaiast võetud veeanalüüsis kolilaadsete bakterite leid – üks ühik 100 milliliitri kohta, Ääsmäe põhikoolis aga kaks ühikut 100 milliliitri kohta, ehkki normi järgi peab see näit joogivees olema null, kirjutas Harju Elu.

Saue valla vee-ettevõtte AS-i Kovek juht Aare Sõer ütles, et tegu ei ole põhjavee reostumisest tuleneva fekaalse kolibakteriga, vaid kolilaadse bakteriga, mille täpne päritolu on teadmata.

"Mingit ohtu nad endast ei kujuta," sõnas Sõer, kelle sõnul desinfitseeriti Ääsmäe koolimajas augustis siiski torustikku kloorilahusega ning ehkki esimeses kordusproovis oli kolilaadsete bakterite leid kolm, oli see 2. septembriks nullini langenud.

Kuna koolimaja veetorustiku desinfitseerimine kohe ei aidanud, tuli kolilaadne bakter Sõeri hinnangul kuskilt kooli piirkonnast, näiteks tänavatorustikust, ja seetõttu pani vee-ettevõte veetöötlusjaamade dosaatorpumpade kaudu kloori kogu asulasse minevasse vette, et soovimatud bakterid hävitada.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: